Co jest dla Ciebie odpowiednie? Franczyza czy niezależna działalność gospodarcza

Co jest dla Ciebie odpowiednie? Franczyza czy niezależna działalność gospodarcza

Czy chcesz być swoim własnym szefem?

Czy masz dobry pomysł na biznes, który mógłby zarabiać pieniądze i urosnąć do czegoś na tyle dużego, aby zatrudnić pracowników i otworzyć wiele lokalizacji? A może wolisz pracować dla kogoś innego jako pracownik, czyniąc jego firmę większą niż jest. Jeśli to drugie brzmi jak to, czego szukasz, to franczyza może nie być dla Ciebie!

Plusy i minusy franczyzy

Zalety franczyzy: Zaletą jest to, że Państwa franczyza ma już wszystko przygotowane, od marketingu po oznakowanie, więc mogą się Państwo skupić na prowadzeniu swojego biznesu. W razie problemów z lokalizacją, sprzętem lub innymi rzeczami, wysoko postawieni urzędnicy w biurze głównym pomogą szybko i profesjonalnie je rozwiązać. Wszyscy pracownicy, którzy pracują dla firm franczyzowych są na bieżąco z nowymi produktami, które oferują, również poprzez szkolenia, co jest korzystne dla wszystkich!

Wady franchisingu: Koszty mogą być zbyt wysokie Podsumowując – wszystkie franczyzy mają opłatę inwestycyjną z góry (tzw. tantiemy) związaną z każdym zakupem pojedynczego sklepu. Często jest to spłaca się w ciągu kilku lat. Ale ta opłata nie jest jedynym kosztem związanym z otwarciem sklepu! Kiedy natrafią Państwo na możliwość otwarcia własnego biznesu opartego na franczyzie, proszę się upewnić, że jest to coś, co naprawdę Państwa pasjonuje lub o czym chcą się Państwo dowiedzieć więcej, ponieważ franczyza wiąże się również z kosztami i ryzykiem – zarówno dla pracowników, jak i dla właścicieli! Na przykład: Franczyzobiorcy są znani z tego, że pożyczają pieniądze od członków rodziny lub przyjaciół, aby nie tylko stanąć na nogi, ale również przetrwać pierwsze miesiące działalności, budując jednocześnie trwały wolumen sprzedaży. Jeśli stracą zbyt dużo kapitału, mogą mieć trudności z wywiązaniem się z zobowiązań finansowych (np. spłatą kredytu).Czasami mogą być zmuszeni do sprzedaży swojego sklepu. Z drugiej strony, niezależni właściciele firm mają również większe ryzyko bankructwa, ponieważ nie ma nikogo innego, kto mógłby „przejąć”, jeśli coś pójdzie nie tak i straci się pieniądze. Jeżeli mają Państwo dobry, zrównoważony biznesplan i kapitał, aby go zrealizować przez co najmniej pięć lat, to franczyza może być tym, co jest dla Państwa odpowiednie.

Zobacz Tip Me App (tipme-app.pl)