Plecaki i tornistry

Plecaki i tornistry

Nowy tornister powinien w jak najmniejszym stopniu zmieniać naturalny sposób chodzenia i stania dziecka. Powinien mieć również konstrukcję, która w jak najmniejszym stopniu obciąża kręgosłupa.

Wybierając się na zakupy zabierz ze sobą dziecko. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję obejrzyj plecak dokładnie i załóż go na plecy dziecka. Niech przejdzie się z nim trochę. Zobacz czy tornister nie jest za duży dla Twojego dziecka, a także czy dobrze przylega do pleców. I oczywiście nie zapomnij o zdaniu dziecka w kwestii jego wyglądu, bo może okazać się, że Autka są dla maluchów, a nie dla pierwszoklasistów.

Ile to kosztuje?

Na koniec jeszcze krótki przegląd cenowy. Tak jak już pisałam w tekście “Jak mniej wydać na szkolną wyprawkę” jedną z metod zaoszczędzenia są zakupy w Internecie. Przy kupowaniu tornistra mankamentem tego typu rozwiązania jest brak możliwości dokładnego obejrzenia go. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być wybór tornistra w sklepie, a następnie porównanie cen tego samego modelu w Internecie. No, ale do rzeczy. Ile można zapłacić za tornister w Internecie.

W sklepach internetowych dostępne są pięcioczęściowe zestawy, w skład których wchodzi tornister, worek na buty, dwa piórnik i portfel. Koszt takich zestawów jest bardzo równy – widziałam je za 50 i za 500 zł. Wszystko zależy oczywiście od marki, wykonania, i użytych materiałów.

Same plecaki i tornistry dostępne są również w bardzo równych cenach. Najtańszy jaki znalazłam kosztował 29 zł, a najdroższy ponad 500 zł.

Pamiętaj jednak, że tornister Twoje dziecko będzie nosić prawie codziennie przez 10 miesięcy. Od tego jaki od będzie w dużym stopniu będzie zależeć jego późniejsza postawa.

Przeprowadzki Warszawa