Przeprowadzka – gotowy plan działania

Przeprowadzka – gotowy plan działania

Co zrobić, by przeprowadzka nie ciągnęła się miesiącami? Jak ją zorganizować, by domownicy nie żyli w stresie przez kilka tygodni? Komu zaufać, by mieć pewność, że rzeczy będą odpowiednio zabezpieczone? Na te pytania szuka codziennie mnóstwo osób, które stają przed tak wyjątkowym wyzwaniem. Jak się jednak okazuje w praktyce nie trzeba martwić się na zapas. Można bowiem skorzystać z pomocy fachowców, którzy ogarną większą część rzeczy za klienta.

Przeprowadzka krok po kroku

Każda przeprowadzka jest czasochłonnym przedsięwzięciem, które wymaga zadbania o wiele kwestii. Spakowanie rzeczy, dokładne ich zabezpieczenie, przewiezienie asortymentu w nowe miejsce, rozpakowanie itp. To wszystko zajmuje dość sporo czasu. Dlatego też, mnóstwo osób nie chce kompletnie tym się zajmować samodzielnie i

powierza to zadanie fachowcom, gdyż chcą być pewni, że profesjonaliści zadbają o to, by przebiegła ona w sposób prawidłowy.

Profesjonalna ekipa wówczas zjawia się u klienta we wskazanym terminie, pakuje jego rzeczy, ładuje wszystko na samochód, przewozi we wskazane miejsce i rozpakowuje w nowym miejscu zgodnie ze wskazówkami klienta.

Odpowiednie przygotowanie

Nawet jeżeli klient decyduje się w 100% powierzyć przeprowadzkę dobrej firmie, powinien sam dokonać wcześniej selekcji swoich rzeczy. Dobrze jest powyrzucać wszystko to z czego nie korzystało się latami. Uszkodzone naczynia, uszkodzone szkło, nienoszone ubrania – to wszystko zalega często w naszych domach. Przy przeprowadzce warto więc zastanowić, czy aby na pewno wszystko jest nam potrzebne i czy nie warto zrobić porządku w swoich szafkach i pozbyć się trochę asortymentu, by nie przeprowadzać się z niepotrzebnymi rzeczami.

Przeprowadzki Warszawa

Mnóstwo osób obawia się kosztów związanych z wynajęciem takiej profesjonalnej ekipy. Otóż, w praktyce wcale nie wygląda to tak źle, gdyż przeważnie dobre firmy liczą od około 50 zł do 150 zł za godzinę.

W cenę wchodzi pomoc przy pakowaniu rzeczy, załadunek, transport we wskazane miejsce oraz wyładunek. Zazwyczaj przeprowadzka kawalerki lub niewielkiego mieszkania zajmuje fachowcom od 3 do 8 godzin (oczywiście wszystko zależy od tego ile rzeczy i mebli jest do przewiezienia). Warto jednak wcześniej ustalić wszystkie szczegóły, by mieć pewność, że obie strony bardzo dobrze się zrozumiały. Im wcześniej klient zgłosi się do firmy, tym lepiej. Mniejsze firmy są oczywiście dużo tańsze, jednak nie zawsze posiadają one duże samochody oraz odpowiednią grupę ludzi, która dokona taką przeprowadzkę w szybki sposób. Im większa firma, tym zazwyczaj posiada ona przynajmniej kilak dostawczych aut do wyboru oraz dysponuje ona odpowiednim sprzętem pomagającym w przeprowadzce np.: wózkami paletowymi, dzięki którym można swobodnie przenosić meble. Do tego większe firmy mają w swojej ofercie również możliwość skorzystania z ich kartonów, pojemników, wieszaków i innych rzeczy, które znacznie ułatwiają klientom spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy. Warto na to więc wcześniej zwrócić uwagę.