Przeprowadzka w czasach pandemii. Jak się do tego przygotować?

Przeprowadzka w czasach pandemii.  Jak się do tego przygotować?

Październik miesiąc gdzie po kilku miesiącach paniki, utrudnień oraz potęgowanego strachu, zmuszeni jesteśmy przenieść się z miejsca, do którego najczęściej zdążyliśmy przyzwyczaić się. Wiele wynajmowanych mieszkań zwalnia się, gdyż szukamy oszczędności i nie stać Nas na wynajmowanie, kiedy nie mamy to poczucia bezpieczeństwa posiadania pracy.

Problem ten jest bardzo widoczny w dużych aglomeracjach takich jak Warszawa, gdzie powoli widać spadki cen nowych mieszkań, a ceny wynajmu również ulegają zmniejszeniu. Pomimo nawet takich „okazji” utrudnienia i poniekąd brak rozwiązań „z wiejskiej” spowodowało, że uciekamy do rodziny by wspólnymi siłami przetrwać i „przeczekać”.

Niekiedy decyzja podejmowana jest szybko, z dnia na dzień z różnych powodów, np. utrata pracy, przejście pracy w tryb zdalny i nagle okazuje się, że wynajem mieszkania to koszt nieadekwatny do korzyści jakie miał z przed czasów paniki.

taxi bagażowe
Źródło: https://przeprowadzkiwarszawa.net

Jak przygotować się do przeprowadzki?

W Warszawie istnieje wiele firm, które dość łatwo można znaleźć pod najbardziej popularnym stwierdzeniem „przeprowadzki warszawa„. Lecz nim podejmie się decyzje o wyborze, dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie jak dużo zbędnych rzeczy posiadamy. Przez miesiące, czy lata dość mocno otaczamy się przedmiotami, które „przydadzą się w przyszłości”. Zwolnienie miejsca pozwoli nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale przede wszystkim skróci czas wypakowania i „zadomowienia” się w nowym miejscu.

Posortowanie i przygotowanie można wykonać nawet kilka dni przed planowaną przeprowadzką. Jeśli nie posiadamy pudeł kilka firm przewozowych dostarczy je w niskiej opłacie (często nawet w niższej niż z centrum handlowego). Dzięki spakowaniu będzie wiadomo jaki transport wystarczy i czasem taxi bagażowe w Warszawie byłoby więcej niż wystarczające.

Dobrym rozwiązaniem jest również rozeznanie się, które firmy nie obarczają klienta dodatkowymi opłatami, czy to w formie „cen dojazdu”, czy „podstawiania”.

Przebieg przeprowadzki

Jeśli posiadamy rzeczy o większych gabarytach, takich jak meble dodatkowo należy brać pod uwagę wyposażenie firmy od przeprowadzki. Choć wydaje się oczywistym, by firmy posiadały niezbędne narzędzia, to niestety nie zawsze są na stanie.

Sam przebieg jest dość „prostą sprawą”. Zapakowanie i zabezpieczenie pudeł. Demontaż np. mebli i późniejsze ich złożenie. Stąd istotnym elementem jest wybór firmy, która oferuje profesjonalne zabezpieczenie oraz udziela polisy ubezpieczeniowej.