Utrudnienia w mieście przez protesty. Jak przeprowadzić przeprowadzkę w takiej sytuacji?

Utrudnienia w mieście przez protesty. Jak przeprowadzić przeprowadzkę w takiej sytuacji?

W Warszawie zaczyna się dość dużo protestów. Przez kilka najbliższych dni protesty będą znacznie utrudniały powrót z pracy do domu, a jak przeprowadzić w takiej sytuacji przeprowadzki? Odłożyć w czasie na kilka dni?

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia i przeczekanie nie do końca jest dobrym rozwiązaniem bo protesty mogą trwać 3 dni, ale również i dłużej. Stąd dobrym pomysłem byłoby odpowiednie przygotowanie do przeprowadzenia sprawnie przeprowadzki.

Sam proces podróży komunikacji miejskiej nie stanowiłoby to większego wyzwania, poza wzmożonym tłumie ludzi wracających z pracy bądź jadących na protest, w szczególności w metrze. Przewóz gabarytów niestety nie da się wykonać sprawnie za pomocą komunikacji miejskiej, stąd należy wybrać odpowiednią firmę od przeprowadzek.

Nim zaczniemy wszystko pakować do pudeł, kartonów czy skrzynek, należy zastanowić się ile czasu będzie wymagane spakowanie, a następnie zamówienie transportu na odpowiednią godzinę, by nie czekać na transport nie wiadomo ile czasu. W przypadku Warszawy wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej „przeprowadzki Warszawa” i wybrać odpowiednią firmę, która nie tylko dostarczy nam przejazd, ale również pomoże zapakować i wypakować. Zaoszczędzimy dodatkowy czas, który pozwoli Nam na „zadomowieniu” się w nowym miejscu.

Ważne jest by wszelkie delikatne przedmioty dodatkowo zabezpieczyć, by nie uległy zniszczeniu w transporcie. Wszelkie talerze, szklanki dobrze byłoby obłożyć folią bąbelkową , czy gazetami. Odrobina porządku w pudłach również pozwoli na szybkie wypakowanie bo może okazać się później, że pudła długi czas leżą niewypakowane i będą zajmowały miejsce.

Jeśli trzeba meble przewieźć dobrze jest wybrać fachowców, którzy pomogą je zdemontować, a następnie zmontować. Meble wymagają również uwagi by nie uległy zniszczeniom, więc standardem powinno być wybór firmy, która oferuje koce zabezpieczające, folie różnego rodzaju, czy wózki. Tak samo pomoc w przenoszeniu również jest wskazana by nie zrobić sobie krzywdy.

Ale jeśli mamy mało rzeczy, że w 2 torby cały dobytek spakujemy? To zabrać znajomego na kawę i niech pomoże nosić, dla trochę większej ilości dobrym pomysłem jest skorzystanie z taxi bagażowego.

Pomimo trudności i ograniczeń cały proces przeprowadzki nie uległ zmianie, jedynie musimy brać pod uwagę wcześniejsze zamówienie by kierowcy mogli dostosować trasę i dojechać punktualnie.